KURZY, KURZY KURZY PROČ A JAK

Šití miluji,ví se to o mě, tuhle práci považuji za nej nej… I po 30 letech mě baví naplňuje , někdy štve.

Učím 7 let, když jsem začínala, smáli se mi , že tohle už nikdo nebude chtít dělat a natož se učit.

Ale , když něco milujete, věříte tomu, naplňuje Vás to , věříte, že by to mohlo zaujmout i jiné, to co Vám říká srdce je vždy správné a tak učím. tenhle obor není jednoduchý a nelze ho zvládnou za pár hodin, je to matematika, geometrie, prostorová představivost, zručnost, trpělivost , kreativita, umění a hlavně řemeslo…vše v jednom.

Klasické kurzy jsou ve skupinách pouze po dvou, aby vznikla vazba, energie a hlavně abyste se něco naučili, aby byl prostor pro to, kdy si můžete šít každá, co chcete, mým cílem je Vaše nadšení podpořit , ne tak trochu zašlapat tím, že budeme šít ubrus, či pytlík, rovnou se šije oděv a ano i když jste v kurzu poprvé, rovnou šijete na sebe. Tedy sako, nebo kabát není na začátek úplně ta správná volba, ale pokud si na tom budete trvat, já jsem OK. Za těch 7 let, co učím jsem se naučila a pochopila mnohé, ale jedno zásadní, pokud řeknu : Je to těžké, počkala bych, zvolila jiný materiál- většinou je to naprosto zbytečné, stejně jako věta: nechceš to udělat takto, nebo já bych to nedělala…Prostě si to musíte zkusit…Většinou pak slyším: joo, měla jsem Tě poslechnout…vím, že jsi to říkala…Vlastní zkušenost je nenahraditelná…Často dostávám OTÁZKU: Je na to nějaký grif, koeficient, jak to vypočítat , udělat? ODPOVĚĎ: Grif- 30 let dělej to, co miluješ a máš grif…

DĚKUJI, že na kurzy chodíte  a zvládáte někdy mou nezkrotnost a svéráznost, vážím si vašeho zájmu i touhy učit se a šít, je prostě super vidět jak postupně propadáte tomu barevnému, měkkému,  ženskému, kreativnímu světu látek barev, geometrie…Letos byla volná místa rozebraná během několika hodin, a stále chodí dotazy otázky, chcete další místa, která nejsou. VYSVĚTLENÍ: Nechci podlehnout nátlaku, že je o kurzy zájem a udělat z toho masovou výuku, kdy Vás v kurzu bude více, už při 3 se toho moc nenaučíte a museli byste dělat stejnou věc, stala by se z toho manufaktura a to nechci a nebudu dělat. Chci mít v kurzech  pořád holky, co si přinesou obrázek z pinterestu, svoje namalované šaty,  obrázek modelu od Diora, který pak děláme a jim září oči, že to dokázaly… A taky nechci jen učit, pořád platí, ať budu dělat cokoliv ze svých zájmů a prací, toho k čemu mě táhne srdce, jsem především oděvní výtvarník, holka, co šije.

DÍKY, ŽE POMÁHÁTE PLNIT MŮJ SEN, POKUSÍM SE PLNIT TY VAŠE.

Daniela

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *