Kurzy šití

Další rozměr mé práce, který mě hodně baví. Jak to tedy vypadá na kurzech.

VÝUKA PROBÍHÁ VE SKUPINÁCH PO 2-3 LIDECH

KURZY JSOU JEDNOU TÝDNĚ PO 2 NEBO 2,5 HODINÁCH

KURZY MAJÍ TEORETICKOU I PRAKTICKOU ČÁST

V KURZECH SE ŠIJE ROVNOU VÝROBEK- TEDY ODĚV

Z praxe mám vyzkoušeno několik úrovní kurzů

 

INTENZIVNÍ 30-TI HODINOVÝ KURZ- je kurz, který má 30 hodin, kdy hodina má 60min. Trvá tedy 12-15 týdnů. Tady už se šije, začíná to mít grády, protože tady už se dělají i střihy a manipulace s nimi, zatím nic složitého, také se tu dělají úplety. Většinou se šijí 3-4 výrobky, jeden z úpletu.

INTENZIVNÍ 50-TI HODINOVÝ KURZ- je kurz, který má 50 hodin, kdy hodina má 60 min. Trvá tedy 20-25 týdnů. Tady se šije ,  probírají se základy konstrukce střihů, manipulace se střihy, podšívkování, tady se dělají kabátky, saka, střihově složitější členěné věci,  složitější kapsy, límce, kombinace materiálů, kombinace úplet-tkanina, náročnější materiály.

INDIVIDUÁLNÍ KURZ- je kurz , kde je jedna osoba a kurz je sestaven na individuální přání.

 

Samozřejmě lze pokud jste třeba dvě kamarádky udělat speciální kurz podle vašich představ, dělala jsem třeba kurz na šití oblečků na psy…

PROFESIONÁLNÍ KURZY- kurzy určené pro ty které se chtějí šitím živit, nebo chtějí mít svou oděvní značku. Rozdíl mezi profesionálním a domácím šitím je opravdu velký

Kurzy jsou intenzivní, výuka je vždy po 5 hodinách v dopoledních hodinách, pravděpodobný den bude pátek. 40 hodin je základ , 80 hodin je intenzivní trénink, v dílně jsou k dispozici jak domácí tak průmyslové stroje. Jeden kurz je opět jen pro dvě osoby. Tyto  kurzy budou pouze dva za rok tedy jen pro 4 osoby

 

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE- profesionální konzultace, kontrola výroby, případné korekce střihů, úprava výroby a další týkající se výroby a oděvní značky

OPRAVDU NENÍ MOŽNÉ ZA 30-50 HODIN Z NIKOHO UDĚLAT PROFESIONÁLNÍ KREJČOVOU. JE TO PROCES, KTERÝ TRVÁ ROKY. PRO SROVNÁNÍ PRACOVNÍ TÝDEN MÁ 42 HODIN. MOHU VÁM TU CESTU JEN USNADNIT, VYHNOUT SE ZBYTEČNOSTEM A TROCHU ZRYCHLIT

 

Na závěru kurzu se nedělá zkouška, neb mi přijde zvláštní zkoušet dospělé lidi a masírovat si tak vzájemně ega…Neslíbím nikomu , že z něj udělám návrháře, to totiž nemohu, to musíty Vy , mohu Vás pouze zasvětit a pokusit se naučit  řemeslo, vyvětlit a naučit, co je a není technicky proveditelné,podpořit a rozvinout Vaši zručnost nebo talent, protože vždy je to o spolupráci, v tomto případě mezi mnou a Vámi. Těším se a vážím si každého, kdo přijde nebo už kurzem prošel.

DĚKUJI

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Kurz je zahájen první hodinou, výuka probíhá vždy jednou týdně, jsou možné 2 náhradní termíny. Místo v kurzech se rezervuje platbou předem, minimálně s měsíčním předstihem. Kurzy probíhají i ve dny volna a svátku, pokud připadnou na všední den.

Termíny začátků kurzů jsou po dohodě. Kurzy začínají mezi 17-18 hodinou. Kurzy profesionální jsou dopolední.

Zrušenou lekci  v den , kdy kurz probíhá není možné nahradit,nahradit ji lze pouze pokud je toto oznámeno minimálně 3 dny předem.

Storno poplatky:

Zrušení kurzu 14 dní před kurzem -70%

Zrušení kurzu 7 dní před kurzem -80%

Zrušení kurzu v průběhu kurzu -100%

Comments

 1. Natálie Sixtová

  Z kurzu a z hodin Daniely jsem byla nadšená. Dokáže vše podat srozumitelnou formou a je vidět, že se učíte od profesionála. I pokud chcete začít chodit jakožto úplný začátečník – jako jsem to udělala já, nebojte se toho. Myslím, že to je širokodaleko nejlepší kurz, pokud vás zajímá šití oblečení. Navíc Daniela sama o sobě je zajímavá osobnost, takže se určitě na hodinách nebudete nudit. Kurzy můžu jen doporučit.

  Reply
 2. Lenka Vochocová

  Daniela ve mně probudila (pozor, velmi nebezpečnou!) závislost na nákupu látek a vymýšlení kombinací z nich – její přístup je kreativní, ale zároveň dbala na to, abych se naučila poznat dobře odvedenou práci od té špatné. Opět to má i své negativní důsledky – koupit si dneska něco jen tak v obchodě není legrace, na všem vidím vady – ale ona mě varovala! 🙂 Naučila jsem se od ní základy uvažování o šití, přestala jsem se bát sednout k šicímu stroji, přiměla mě přemýšlet o práci tvořivě. Díky ní jsem získala novou zálibu a zároveň respekt k těm, kteří se šití věnují profesionálně. Její kurzy moc doporučuju!

  Reply
 3. Kristýna

  Kurz Daniely doporučuji. Když jsem k ní přišla na prní (informativní) schůzku před kurzem, ptala se mě, co od kurzu očekávám. Odpověděla jsem, že chci umět šít a nosit originální oblečení, jaké prodává například jedna velmi barevná D značka. Na kurzech jsem se naučila ale mnohem více. Byla jsem úplný začátečník a ušila jsem si sukně, kalhoty i šaty. Daniela umí všechno moc dobře vysvětlit, ochotně poradí a pomůže, když si člověk neví rady. Hlavně jsem jí vděčná za trpělivost se mnou. Šití se stalo mou zálibou a dodnes si ve volném čase ušiju oblečení na sebe. Takže, holky, neváhejte se na kurz přihlásit, určitě budete spokojené tak, jako já.

  Reply
 4. Martina

  Kurz jsem našla na stránce Fler a po první hodině mě Daniela natolik uchvátila, že jsem si hned objednala další lekce. Dnes šiji z úplného začátečníka cca 2 měsíce a už si umím ušít sukni s podšívkou, halenku princesového střihu a dokonale padnoucí kalhoty! Je to neuvěřitelné, kolik jsem se toho naučila za tak krátkou dobu. Navíc je Daniela moc milá a ochotná, nemá kdykoliv problém poradit po telefonu nebo facebooku. Určitě mi pomohla najít koníček na celý život! Velmi doporučuji pro všechny, kteří se chtějí naučit šít tak, jak se to správně dělá. Bonusem je že kurzy jsou velmi zábavné.

  Reply
 5. Tereza

  Kurz mohu doporučit všem, kteří mají chuť se učit a nemyslí si, že se řemeslo dá naučit za týden. Je vhodný pro úplné začátečníky i pro zkušenější švadlenky.
  Díky Daniele se ze začátečníka stal někdo, kdo si dokáže leccos ušít, vytvořit vlastní střih a nakouknout, jak to v tomto oboru může fungovat. Kromě hotových výrobků, jsem si odnesla z hodin střihy a nesmírné množství nových poznatků a dovedností.
  Tímto Daniele chci ještě jednou poděkovat za hodiny, kde jsem se mohla rozvíjet, chodit domů odpočatá, usměvavá a s novými nápady. Terka

  Reply
 6. Kristýna D.

  Kurzy šití Daniely jsou nejlepší volbou pro ty, co se chtějí skutečně naučit základům šití pod vedením zkušené profesionálky. Ideální počet studentů v kurzu, srozumitelná výuka a trpělivost Daniely vede k tomu, že se člověk naučí opravdu mnoho. Daniela je velmi energická, svérázná, fajn bytost a hodiny s ní jsou díky tomu poučné i zábavné zároveň.

  Reply
 7. Lenka Loučná

  Dobrý den, nad kurzem uvažuji, ale chtěla bych se pustit do šití i doma zatím na vlastní pěst, jaký šicí stroj doporučujete, prosím? jen na takvé běžné šití, nic velkého, ale aby do budoucna zvládal i složitější práce. Pokud máte vy, nebo některá z dam dobrou zkušenost, budu ráda za jakoukoli radu. zatím se dívám na tento výběr : https://eshop.anita.cz/siti-sici-stroje/ nicméně výběr je obrovský a malinko v něm tápu. Děkuji

  Reply
  1. daniela Post author

   Dobrý den Lenko, v odkaze, který jste poslala jsou stroje průmyslové, takže jsem tak trochu zmatena, protože píšete, že chcete začít šít. Pro domáci šití Vám na začátek určitě stačí stroj domáci, osobně mám dobrou zkušenost se značkou JANOME, kterou používám i v kurzech. Pokud máte ještě nějaký dotaz ráda odpovím. Do 21.8.2016 jsem na dovolené.
   Děkuji Daniela
   daniela.2212@seznam.cz

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *