Nesmysly a mýty kolem oblečení

Bývá to už tak, že často opakovaná věc, se stává obecnou pravdou, přestože je to slušná kravina. Samozřejmě pár jich platí i u šití a oblečení. Tak dnes probereme oblečení , příště mýty kolem šití.

  • ČERNÁ ZEŠTÍHLUJE A JE TO UNIVERZÁLNÍ BARVA, KTERÁ SLUŠÍ KAŽDÉMU- tak tohle je ultranesmysl, černá sluší pouze zimnímu typu. Pokud nejste zimní typ, je Vám nad 35 a dáte si ji k obličeji, přidá Vám tak 5-10 let. S tím zeštíhlením to je a není pravda, zeštíhlit oblečením lze a to dost, ale NENÍ TO V BARVĚ, ALE VE STŘIHU, na druhou stranu v černé se jaksi „ztratíte“, takže nebudete vidět, z čehož můžete mít pocit, že jste štíhlejší, ta barva Vás totiž „pohltí“. Opakuji zimnímu typu opravdu sluší, ale sluší mu i jiné barvy. Černou nosí, Ti, kdo se chtějí schovat. Zkuste TMAVĚ MODROU- nějaký odstím sluší opravdu každému, je měkčí, lichotivější a neudělá Vám tvrdé rysy v obličeji. Patří mezi základní barvy, takže se dá kombinovat v podstatě s každou jinou barvou
  • SVĚTLÉ BARVY A VZORY ROZŠIŘUJÍ- opět nesmysl, tedy samozřejmě neočekávejte, že pokud máte velikost třeba 48, že z Vás oblečení udělá 38, to opravdu nelze. Opět záleží na střihu a zvoleném materiálu. Světlé barvy Vás naopak “ rozsvítí“ takže budete prostě vidět.
  • POKUD MÁM NĚJAKÉ KILO NAVÍC, ZAMASKUJI TO VOLNÝM OBLEČENÍM- Tak za tohle bych dávala tělesné tresty. Oversized oblečení opravdu sluší jen děvčatům, které mají tak 170cm a velikost 36-38 a bez tvarů. Protože, jednak ženy prostě musí mít na oblečení záševky, a pokud máte prsa od vel C budete v těch velkých trikách a netopířích rukávech vypadat jak horkovzdušný balon, hlavně z boku. Tedy samozřejmě může to být i záměr, pak je to vpořádku
  • ROZKOŠNÉ VE VŠECH VELIKOSTECH, SLUŠÍ A PADNE KAŽDÉMU-kdo tenhle obchodní slogan vymyslel, nebo ho má na svém prodejním portále, je bud retardován, nebo neví absolutně nic o konstrukci střihů a rozmanitosti postav , případně je to kombinace obojího a trochu výsměch klientům, pouze z pohledu mého. Opravdu to, co je rozkošné ve velikosti 36 už ve vel. 42 pozbívá na rozkošnosti a hlavně, je to už jiný typ postavy, jiné proporce- je tedy potřeba změnit střih!!!!!!!!!!!!!
  • BOKOVKY- hurá na ně. Přiznám se bokovky jsou moje noční můra. Opravdu nechápu, který debil (tady není alternativní výraz) zadá výrobu bokových kalhot až do velikosti 50 a zahltí tím všechny obchody. Opět bokové kalhoty sluší vysoké štíhlé ženě, která má dlouhé nohy a tudíž si může dovolit opticky zkrátit nohy až o 10 cm a tím prodlouží tělo. My ostatní co to štěstí nemáme, pak vypadáme jako podivné stvoření,  které má dlouhé tělo na krátkých nožičkách, pokud Vás ještě napadne ten báječný nápad vzít si k tomu triko pod zadek,nejlépe volné, zkrátíte si nohy o dalších cca25cm, v tuto chvíli dostanete mírný tvar krabice…Bokovky mají ještě tu hezkou vlastnost, že vpodstatě z každé udělají chodíci muffin, ale samozřejmě vkus je věc velmi individuální. U kalhot je spousta jiných technických drobností, které rozhodují o tom, zda Vám kalhoty padnou nebo ne, ale to je samostatné téma.

NA ZÁVĚR- oblečení je vždy odraz Vašeho nitra, velmi úzce souvisí s tím, jak se vnímáte, nebo jak chcete být vnímány. Je zbytečné dodržovat všeobecné návody, je fajn probudit svou individualitu skze oblečení, skze sebe. Pokud nevíte jak , klidně napište , přijďte můžem to najít a stvořit spolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *