Úvod – nebo možná důvod

O šití, tvoření, o tom jak šít i jak nešít … prostě holčičí věc.

Proč další web o oblečení? Nebudu se tu rozepisovat o modních trendech, mám na ně vlastní názor, který tu časem taky napíšu. Bude to tu spíš o šití jako takovém, jak má  dobře ušitá věc vypadat, ať je to oblečení nebo dekorace. Proč většina dámského oblečení z obchodu nesedí o rozmanitosti postav, střihů, materiálů …, také o energiích …, nějakou vyzařujeme my a nějakou oblečení, když nastane soulad, je to přesně  ono …

Spoustu témat čerpám z kurzů, tedy od Vás …

Umět šít chce stále víc žen a dívek, jen tu chybí povědomí o tom, jak to má vlastně vypadat, většina má pocit, že stačí obkreslit střih z Burdy a je to, koupí se něco, co pruží, vono se to natáhne, nějak se to udělá, pruží to, tak je to jedno – omyl není.

CO MĚ K TOMU VEDLO? KDO JSEM..

25 let praxe se zakázkovou výrobou. Vyzkoušela jsem si, jaké to je pracovat s nejlepšími v oboru v této zemi, a právě tahle praxe, říká se tomu „vysoká moda“, rozhodla o mém nasměrování a rozhodnutí dělat pro úplně běznou klientelu, pokusit se udělat trochu osvěty, vrátit na ulici ženskost, individualitu a kreativitu.

Kdo jsem? Jsem normální žena, která si den za dnem plní sen.  Jeden sen malého děvčátka … Dnes jako dospělá mohu tomu děvčátku v sobě říct: ,,S plnila jsem Ti ho. “ Všechny v sobě máme malé holčičky, které čekají na splnění slibů, proto je tak důležité jít za snem …

Vždy jsem chtěla dělat tuhle práci. V 9 letech jsem řekla, co chci dělat, prosadila jsem si to a dělám to stále, takže to tak špatné rozhodnutí nebylo.  Jako děti prostě víme … Na začátku jsem netušila, jaké to bude, jak to bude náročné, co všechno se budu muset naučit, kolik toho budu muset vypárat, předělat, zkoušet znova, zahodit, zničit,  abych druhý den začla znova. A pořád mě to baví a naplňuje. Přivádí mě v úžas, co všechno se dá a stále ještě se učím. Každý den je to stejné a přesto jiné, pořád neumím všechno, pořád dělám chyby a ano ještě stále pářu, ale už ne většinu času :).

Jsem vyučená dámská krejčová, pracovala jsem na seriové výrobě, dělala a stále dělám zakázku, pracovala pro Kláru Nademlýnskou, spolupracovala s Kateřinou Geislerovou -obě lepší než jakákoliv škola. Rozhodla jsem se  odejít a spolupracovat se sebou.

Tvořím na zakázku, vedu kurzy šití, vymýšlím a tvořím oblečení , které je k prodeji v atelieru, kde si vše můžete v klidu vyzkoušet , případně objednat ve Vaší velikosti.

Tohle je kreativní, barevný svět plný ženské energie a lásky, protože do čehokoliv dáte srdce -ožívá … Tak dělám šaty s láskou. Živé, ženské, energické. Když je mi dobře – šiju, když miluju – šiju, když mám splín – šiju, protože to vše je život a když jsme byly stvoření, tak tvoření je naší součástí.

Šití tu bylo od pradávna. Konfekce je výmysl posledních 100 let …

Pokusím se zbortit většinu Vašich představ, kterou máte o šití a oblečení.

Tak tedy vítejte …  jsem Daniela.

 

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *