Pracovní pohovory – taky jsem byla na druhé straně

Pracovní pohovory, dělám je asi tak 5let, nevím přesně. Ale slýchám jedno , že jsem přísná a náročná, každý tomu říká jinak… Já třeba práce, která odpovídá standardu. Takže nevím, proč, když si mě někdo najme, abych mu našla zaměstnance, za což mě platí, bych měla akceptovat průměrně odvedenou práci. Budu ji akceptovat v okamžiku, kdy ten, kdo mě najímá, bude chtít mít podprůměrnou firmu, do které investuje peníze, které se mu nevrátí, pak si ale může najmout kohokoli.

Tuhle práci dělám, jako OSVČ 24 let, takže dlouho a pořád funguju ve stejném oboru, takže jsem se asi trochu něco naučila… Fungovala jsem i po úraze, kdy celá léčba trvala 9 měsíců a to, co dělám stojí na jedné osobě, tak špatně to asi postavené nemám.

Také jsem byla na začátku, při škole mi práci v oboru, ani jako brigádu nedal nikdo, takže jsem chodila jinam, abych si mohla koupit látky a šít. První praxe sériová výroba-6 měsíců jsem šila záševky, jo 5 dnů v týdnu 8 hodin denně , druhá praxe- zaplatili za mě vyučení-takže si mě vychutnali a 3 měsíce jsem šila jen vycpávky a nosila si to i domů,neremcala jsem a dostala lepší práci…

No a od 1992 dělám ne sebe, zažila jsem období , kdy to bylo hodně zlé a nebyly peníze ani na jídlo, bylo mi 22 a zjistila jsem , že ve škole nás toho zas tak moc nenaučili, takže jsem se všechno učila za chodu, taky jsem dělala pohovory a musela ukázat jestli nejsem úplné kopyto a jestli jsem schopna se rozvíjet, taky jsem musela dodržovat termíny a byla unavená tak, že jsem nemohla ani mluvit a neudržela v ruce nůžky, taky jsem zažila rozzuřené klientky, kterým určité věci nebylo možné vysvětlit, taky jsem zkazila věc a musela ji zaplatit aniž by to klientka věděla. Mockrát jsem párala všechno znova, než jsem se to naučila a pracovala za peníze, za které by většina nevstala ani z postele. Znám pohled z druhé strany a jsem ráda, že tam už nějakou dobu nejsem. Na druhou stranu, ten, kdo tam je, je tam z nějakého důvodu a i to má svá pravidla.

Pokud máte pocit , že jsem přísná ,zlá, nespravedlivá…..Naučila jsem se jedno základní, pokud odvedu špatně práci, prostě o ni  dříve či později přijdu.

Sedněte si na 1 měsíc k šicímu stroji a dělejte tu práci 8-10 hodin denně, potom to pro představu vynásobte 12 měsíci a 24 lety…Tento obor je specifický, mít výrobu čehokoliv je prostě trochu jiné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *