Šaty jsou obraz sebe sama – oblečení na míru- individuální prodej

Oblečení je vždy náš obraz, obraz toho jak se cítíme uvnitř a naše informace světu. Dnes to tedy bude o šití na míru a individuálních prodejích, tak jak to znám a praktikuji v praxi.

Většina dnes kupuje konfekci, generace 30-ti letých vlastně ani neví jak vypadá oblečení , které opravdu sedí, ani jaké má mít náležitosti. Prostě jde a něco koupí, ukazatel je modní trend pokud máte velikost 34-38, od 40 už se kupuje to, co je, tam vlastní představa a přání vezme poměrně rychle za své.  Většina má pocit že je jaksi divná, tady bych doporučila přečíst toto: http://www.daniely-daniela.cz/velikosti-a-velikostni-tabulky/.

Ve všech obchodech mají vpodstatě to samé, takže pak všichni vpadají jaksi stejně uniformě. Aby byla konfekce levná, protože je potřeba aby se toho koupilo, co nejvíc, je z nejlevnějších materiálů, většinou umělých – tedy igelit nebo PET lahev, co vypadá jako látka. To je také důvod proč lidé jaksi zapáchají. Ano umělé látky se nemačkají, takže je nemusíte žehlit. A máme tu dilema , tedy hned několi:

Igelit, který se nežehlí nebo bavlna, vikoza…( komfort a příjemný materiál), který se žehlí

Zapadnout s davem nebo projevit svou individualitu

Smířit se s průměrem nebo dopřát si to, po čem toužím

Podpořím výrobu a tvorbu v téhle zemi, nebo budu přispívat velkým koncernům….

Spousta dilemat a témat, která si vpodstatě neuvědomujeme

ZAKÁZKOVÉ ŠITÍ- respektuje Vaše přání, i Vaši postavu. Oblečení, které je vymodelované přímo na Vás, dokáže ubrat kila prodloužit nohy, zvýraznit to, co je třeba nebo naopak neupozornit na to, co nechcete. Navíc podtrhne Vaší individualitu, opravdu není nutné vypadat jako všichni. Navíc tu odpadá to zběsilé pobíhání po obchodních centrech( tedy pokud to není Váš koníček), které většinou končí sníženým sebevědomím. U zakázkové výroby si řeknete co chcete, krejčová je tu od toho, aby vám poradila, případně zkorigovala to, co chcete tak, aby výsledek byl pro Vás nejlepší. Nevím jak je to jinde, já klientkám látku vybírám, případně pomohu vybrat. Samozřejmě i zde je časová investice, protože aby se oděv mohl vymodelovat přímo na Vás, musíte ho zkoušet, ale vidíte jak to postupně vzniká, takže to stále můžete částečně korigovat. Samozřejmě pokud přijdete s tím, že chcete úzkou sukni a v průběhu se rozhodnete , že byste raděj širokou, tak to prostě zkorigovat nejde, musí se udělat nový model. Ale na konci procesu máte to, co jste si představovala a to je skvělé.

INDIVIDUÁLNÍ PRODEJ-jsou věci které navrhuji a tvořím sama, z materiálů, které vyberu. Materiály, které vybírám jsou většinou přírodní, případně s malým podílem umělých vláken. Jsou v atelieru, kam se můžete objednat klidně i s kamarádkou. Při kávě, čaji si můžete všechno vyzkoušet v klidu bez stresu. Řeknete si svou představu, společně můžeme něco najít, nebo vytvořit opět přímo na Vás.

Oblečení je prostě obraz naší duše, je na každém jak se chce cítit, co chce vyzařovat, co si chce dopřát.

Tady je malá ukázka proměny, která byla postupná. Na začátku značková konfekce- na konci individualita a naprostá souhra mezi vnitřní osobností a oblečenímkristynka3Kristynka 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *