ŠITÍ JE TAK JEDNODUCHÉ!!! A JE?

Jak jinak, inspirováno diskuzemi na internetu…

Šít je trend, je to modní, a šije skoro každý. A samozřejmě spousta má představu, jak krásně se tím uživí.

U tohoto vlastně nevím, jestli mám plakat nebo se smát. Stačí přeci koupit stroj za 2-3 měsíce se vše naučím, a hurá do toho, protože mě to tak moc baví…Zde musím podotknout, že šití čepic a nákrčníku, nepovažuji úplně za vrchol krejčoviny.( možná za tento výrok budu ukamenovaná nebo něco podobného). Navíc šití je živnost volná, může ji tedy vykonávat kdokoli, kdo se ráno probudí z myšlenkou, že nastal správný čas, zkusit právě toto.

Samozřejmě je to každého věc a každé zboží má svého kupce.

Ale naprosto zodpovědně píšu, že učební obor trvá  3 roky, kdy se toto učíte každý den.

Šít dobře opravdu jednoduché není, ale i zde je otázka, co chcete nabízet. Osobně obdivuji všechny, které nepářou, sama pářu ještě stále.

Také obdivuji všechny, kdo se naučí šít z úpletu za 1 měsíc, zase, mě to trvalo trochu déle.

Do kurzů mi pravidelně chodí děvčata s tím, že by se tím chtěly živit, některé už mají klientelu a ještě nezačaly, jejich představy se většinou rozplynou po prvních hodinách a většina to vzdá. Protože na začátku se vpodstatě jenom páře, udržet rovně šití není jednoduché a i profesionálové s tím mají někdy problémy, udělat dvě stejné kapsy, mít obě poloviny stejné naučit se ovládat overlock, tak, aby např lemy byly stejně široké, chce opravdu mnoho hodin šití. Zipy… to je speciální téma… Tak se bude pro jistotu vše dělat do gumy, nebo pružného pasu.

Jsem moc ráda, že tolik lidí se vrací k šití, protože je to krásný kreativní obor, ale opravdu pokud máte ambice se tím živit, nechte si ukázat jak se to dělá, případně si najděte pro vás dostupný kurz. Vždy je lepší osobní kontakt z lektorem, který vám hned řekne proč vám to či ono nejde. Už jsem to psala , říkala mockrát: šít a umět šít je opravdu velký rozdíl.

Mějte se krásně a šijte…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *