Šití- láska, koníček, životní styl, terapie?

Tento článek je převzatý, ale naprosto souzním.

 

Už vím proč !
Přestože ke mě život nebyl zrovna nejvlídnější,nenechalo to na mě žádné neurotické stopy.Říkají o mě,že jsem vyrovnaná,klidná a nic mě nevyvede z rovnováhy.Dokonce, že dokážu přenášet ten svůj klid i na ostatní.Myslela jsem si vždycky,že to je dáno geneticky,někdo je nervní a stresuje se ze všeho a někdo je zase klidnější.
Jenže ono je to jinak!
Odborníci v neurologii,psychiatrii,sociální práci a pracovní terapii vysvětlili,co se skrývá za těmito emocemi.Tvůrčí práce je to! Tvrdí,že koordinace RUKA-OKO,koncentrace a opakované hloubání,potřebné při šití a podobných činnostech,posiluje naši psychiku.Švadlenky znají tu radost z tvoření,tu zábavu při výběru střihu a látky,ten adrenalin při přeměně kousku látky v něco úžasného,originálního a užitečného! Tento stav pojmenovali pojmem ,, flow ,, – je to čas totálního zapojení,soustředění a užívání si a to i tehdy,když se vyskytnou problémy a nedaří se. Naučené dovednosti např. při šití nám pomáhají dosahovat snadněji meditativního stavu.Meditace je prospěšná ke snížení krevního tlaku,pomáhá nám zbavovat se depresivních stavů a úzkostí.Lidé,kteří se zabývají tvůrčí činností mají menší pravděpodobnost,že se u nich vyskytne Alzheimer,ztráta paměti ,demence…Práce s látkami zbavuje stresu,posiluje sebevědomí a působí jako antidepresivum!
Toto všechno mějte milé švadlenky na paměti,až vám bude někdo vyčítat…,,už zase sedíš u šicího stroje!?!,,
A vy,které jste ještě se šitím nezačaly,neváhejte a usedněte k tomu zázraku,kterému říkáme šicí stroj.Poznáte samy,že toto všechno je pravda a ten klid a pohoda vás bude nutit usedat do toho svého koutečku znova a znova..!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *