Zakázková výroba a její „tajemství“

Zakázková výroba a její tajemství a kouzlo.

Tady už neplatí žádné trendy ani nefungují šablony.

Máte před sebou klienta a jeho přání. Úkolem krejčové je převést sen nebo představu klientky do hmatatelné podoby. Nebo tak nějak navést na nejlepší schůdnou cestu. U zakázky na 100% plati, že model musí souznít s nitrem klientky, jinak to prostě nedopadne.

Za mě osobně má zakázková výroba jen klady. Je ale samozřejmě cenově dražší.

TADY JSOU VÝHODY ZAKÁZKOVÉ VÝROBY, NEBO TAKY NE. KAŽDÝ TO VIDÍ JINAK:

  • klient si vybere materiál i barvu, jakou chce. Výběr je dnes velký.
  • můžete si zvolit střih , který Vám nejvíc vyhovuje, nebo se líbí
  • oděv se vyrábí přímo na Vás, dělá se individuálně střih na Vaši postavu
  • vidíte jak oděv vzniká a můžete během zkoušek říkat, co chcete a co nechcete, můžete regulovat délku i šířku , ne tedy třeba o 30 cm

JAKÝ JE POSTUP:

Popíši svůj, jinde jsem nebyla.

Na začátku je pohovor s klientkou, řekne své představy, já řeknu názor a společně nějak doladíme. Poté se vybírá materiál, který si kupuje klient, pokud je zájem chodím s klientkami kupovat látku, je to trochu rychlejší a vpodstatě i levnější. Tady práce klientky končí a začíná moje. Musí se vytvořit papírový střih, i zde platí pravidlo, žádná Burda! Oděv se sestehuje a připraví na zkoušku, vyzkouší klientce, ta se většinou poprvé zděsí, protože to předtím ještě neviděla vznikat, čímž mě dostane na pokraj srdeční zástavy. A  oděv se začne tvarovat přímo na tělo klientky, podle jejího přání, vše se poznačí špendlíky, případně zakreslí křídou, tužka se nepoužívá. Poté se celý oděv upraví podle naznačení, zakreslí se do papírového střihu  změny a celé se to přestříhá, pokud je třeba, někdy to třeba není. No a začíná se šít, oděv se sešije tam kde to bylo jisté, některé změny a opět se zkouší, druhá zkouška je většinou v klidu, protože už to začíná vypadat jako oděv a takhle se pokračuje dokud to není finální. Finále bývá skvělé, takže stojí za to, to absolvovat znovu z někým jiným, a být součástí toho, že někomu plníte sen, i když víte že zase uslyšíte na začátku tu větu : To jako takhle to má vypadat?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *